Konkurs fotograficzny „Wisła w obiektywie"

PROTOKÓŁ JURY

konkursu fotograficznego dla młodzieży
pt. „Wisła w obiektywie”
zorganizowanego przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Na posiedzeniu w dniu 25.10.2017 r. Jury w składzie:

1. Przewodniczący: Zenon Żyburtowicz -  znany polskiartysta fotografik, reporter, podróżnik
  2. Członkowie:
  • Radosław Jaworski - artysta fotograf
  • pracownicy Muzeum: Aleksandra Czechowicz-Woźniak – Zastępca Dyrektora Muzeum
    i Izabela Wichrowska – Dział Edukacji i Promocji
  1. Sekretarz: Marzena Jaworska (pracownik Muzeum)

dokonało oglądu prac i ich analizy wg następujących kryteriów oceny:

• zgodność z tematyką konkursu,
  • oryginalność podejścia do tematu,
  • poziom jakości artystycznej wykonania pracy,
  • poziom jakości technicznej wykonania pracy.

Jury oceniając prace wzięło pod uwagę wiek i możliwości młodzieży, jednocześnie chcąc zachęcić do dalszego rozwoju swoich umiejętności i warsztatu nagrodziło te prace, które spełniały podstawowe kryteria oceny. Z uwagi na poziom nadesłanych fotografii Jury postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody.

Drugie miejsce otrzymała praca Katarzyny Rutkowskiej - „Dwa Oblicza” (godło: symbol KR) a trzecie miejsce praca Marka Kiciaka - „Drzewa powalone przez bobry” (godło: symbol MK).

Jury wyróżniło także trzy fotografie:

• Natalia Krempa - „Cicha woda brzegi rwie” (godło: NK) – za poprawną kompozycję,
  • Olgierd Jędrych - „Odbicie” (godło: OJ) – za ciekawe ujęcie,
  • Krzysztof Watras -Reaktywacja żeglugi nad Wisłą” (godło: symbol złota gwiazdka) – za reporterskie podejście do tematu).

Uroczystość rozdania nagród i wyróżnień odbędzie się 2 grudnia o godzinie 11.00 w siedzibie Muzeum – Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie, 2 piętro.

Do pobrania:

Miło nam poinformować, że Konkurs Fotograficzny został objęty patronatem honorowym przez Serwis Internetowy Fotografuj.pl

Zapraszamy na stronę Serwisu:

fotografuj.pl