Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zostało nagrodzone za zajęcie III miejsca w XV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Jest to już piąta statuetka z tego cyklu w historii Muzeum. Tegoroczne trofeum zostało przyznane w kategorii „Najlepszy projekt edukacyjny” za lekcję muzealną „Liny, węzły i supełki”.

Nagrodzone zajęcia mają na celu naukę węzłów używanych w żeglarstwie oraz wspinaczce. Łączą świetną zabawę z poznaniem konkretnych, przydatnych w życiu umiejętności. Uczestnicy lekcji poznają nie tylko węzły, ale również sylwetki wybitnych postaci, takich jak Wanda Rutkiewicz, Leonid Teliga, Krystyna Chojnowska – Liskiewicz, czy Jerzy Kukuczka. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, projekty edukacyjne Muzeum zostały już po raz trzeci w historii nagrodzone mazowiecką „Wierzbą”, co potwierdza wysoką jakość realizowanych programów oraz  profesjonalizm całego zespołu Działu Edukacji i Promocji Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.