Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

"Sztuka latania" wystawa fotografii Tomasza Markowskiego
29 listopada 2021 roku w Muzeum Sportu i Turystyki odbył się wernisaż dwóch wystaw:

"Sztuka latania" wystawa fotografii Tomasza Markowskiego, laureata Grand Prix 2020 w kategorii fotografów zawodowych, a także druga wystawa podsumowująca Polski Konkurs Fotografii Sportowej prezentująca nagrodzone fotografie z 2021 roku.

Tomasz Markowski - fotograf sportu od ponad 20 lat. Mieszka w Krakowie. Pierwsze kroki fotograficzne stawiał w „Czasie Krakowskim”. Od 1999 roku związany z „Przeglądem Sportowym”. W tym czasie fotografował największe wydarzenia sportowe na świecie, takie jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w kolarstwie, blisko 300 konkursów pucharu świata w skokach i biegach narciarskich. Specjalizuje się w fotografowaniu Skoków narciarskich i Kolarstwa.

Nagrody:
  • World Press Photo – 3 miejsce w kategorii „Sport” (2021)
  • Grand Prix Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej (2020)
  • Fotoreporter roku w kategorii Sport (2021)
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia.