Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy na Konkurs Małych Form Filmowych w ramach 28. Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz.

Zobacz nadesłane filmy

W tym roku nadesłano 14 pozycji filmowych do Przeglądu Małych Form Filmowych. Wybór był trudny, ponieważ filmy reprezentowały bardzo różne podejście do tematyki górskiej, wspinaczkowej, turystycznej i sportowej. Bardzo dziękujemy twórcom oraz uczestnikom zrelacjonowanych wypraw i wydarzeń.

• I miejsce:  “ZACHÓD GROŃSKIEGO S6 The Dead South In Hell I'll Be In Good Company” autorstwa Łukasza Stramy.
  • II miejsce: „Moje Beskidy i Bieszczady” autorstwa Rafała Gużkowskiego.
  • III miejsce: „Konstantin” autorstwa Pawła Turłaja.

Nagroda publiczności:

• „Trans ALP Crossing Borders” autorstwa Cezarego Adamskiego.

Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów - studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i miłośników gór.

W konkursie mogły brać udział filmy o szeroko rozumianej tematyce górskiej. Jesteśmy otwarci na propozycje - mile widziane różne formy filmowe: dokumentalne, animowane, fabularne długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne. Prace oceniło profesjonalne Jury, składające się z uznanych autorytetów świata alpinizmu i filmu oraz przedstawicieli Muzeum.

Do pobrania: