Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających do 31 stycznia.

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz
Zapraszamy na 28 edycję Przeglądu, który odbędzie się w dniach 8 - 9 maja 2021r. Mamy nadzieję, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z tradycją w siedzibie Muzeum wraz z publicznością. Jedno możemy obiecać na pewno - czerpiąc z tegorocznych doświadczeń i tym razem festiwal będzie w całości transmitowany on-line.

W związku sytuacją epidemiologiczną w kraju zmuszeni byliśmy przenieść poprzedni, 27 Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz w całości do przestrzeni wirtualnej. Było to duże wyzwanie logistyczne, które zmusiło nas do podejmowania szybkich decyzji, w krótkim czasie. Takie działania przyniosły nadspodziewanie dobry efekt! 27.PFA w wersji online cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów i pasjonatów filmów górskich. Podczas trzygodzinnej transmisji na żywo wystąpili między innymi Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy i Aleksander Lwow,  pokazaliśmy kilka filmów, w tym premierę obrazu Piotra Snopczyńskiego „K2 Filar Północny”.
Niebywałą gratką dla ludzi interesujących się wspinaczką sportową było spotkanie z Aleksandrą Mirosław - Mistrzynią Świata we wspinaczce sportowej, dyscypliny która będzie debiutowała na IO w Tokio 2021.

Przeglądowi już po raz drugi towarzyszył Konkurs Małych Form Filmowych, skierowany do filmowców amatorów. W tej edycji zgłoszono 11 filmów, a wyboru najlepszego z nich dokonali internauci w głosowaniu na kanale YouTube.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz facebooku, a już dzisiaj zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do trzeciej edycji Konkursu Małych Form Filmowych. Prace oceni profesjonalne Jury, składające się z uznanych autorytetów świata alpinizmu i filmu oraz przedstawicieli Muzeum.

KONKURS MAŁYCH FORM FILMOWYCH

w ramach 28. Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Konkurs posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów - studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i miłośników gór.

Wszystkich twórców zachęcamy do nadsyłania swoich filmów o szeroko rozumianej tematyce górskiej. Jesteśmy otwarci na propozycje - mile widziane różne formy filmowe: dokumentalne, animowane, fabularne długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne. Prace oceni profesjonalne Jury, składające się z uznanych autorytetów świata alpinizmu i filmu oraz przedstawicieli Muzeum.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) do końca marca 2021 r.

Do pobrania: