Żegnamy Mieczysława Świderskiego i Eugeniusza Warmińskiego
W ostatnim czasie odeszli od nas dwaj wybitni fotoreporterzy sportowi, twórcy powojennej polskiej fotografii sportowej Mieczysław Świderski (1935-2017) i Eugeniusz Warmiński (1926-2017). Przez wiele lat obaj byli zawodowo związani z Redakcją „Przeglądu Sportowego”, ale też „od zawsze” byli gośćmi naszych wernisaży i innych wydarzeń muzealnych.

Z oboma Panami mieliśmy bardzo serdeczne i życzliwe kontakty, zwłaszcza kiedy byliśmy w pilnej potrzebie znalezienia odpowiedniego zdjęcia do wystawy, książki czy artykułu. Mieczysław Świderski był częstym gościem naszego Archiwum Fotograficznego.

Żałujemy, że nie utrwaliliśmy ich wspaniałych opowieści o ludziach sportu, których przez długie lata tak prawdziwie i pięknie fotografowali.

Pozostaną w naszej życzliwej pamięci
Dyrektor i pracownicy
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie