Wystawa „Światowe impresje sportowe” The World Games Wrocław 2017
Zapraszamy na wystawę fotograficzną Dariusza Kurowskiego pod tytułem „Światowe impresje sportowe” The World Games Wrocław 2017.

Autor prezentuje 38 zdjęć z różnych dyscyplin sportowych rozgrywanych podczas zawodów The Wolrd Games, które odbyły się w tym roku we Wrocławiu. Niektóre zaprezentowane dyscypliny są mało znane w naszym kraju. Inne bardzo popularne. Łączy je to, że są to sporty, które nie występują na Igrzyskach Olimpijskich.

Autor zdjęć to dziennikarz z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Publikował teksty i zdjęcia w ponad siedemdziesięciu mediach prasowych oraz internetowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Urugwaju, Japonii, Australii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Holandii, Czechach, Rosji, Ukrainie, Armenii i na Litwie. Jest współautorem biografii Jerzego Dudka: „Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0:3” (2005), „nieREALna kariera” (2015) oraz ich angielskiej wersji „A Big Pole in Our Goal” (2016). Miał cztery indywidualne wystawy fotografii: „Hongkong” (Galeria Scena 210, Legionowo - 1997), „Kolory Północy – Islandia, Grenlandia” (Galeria Scena 210, Legionowo – 1999) i „Wodospady tęczy” (Galeria Sztuki Ratusz, Legionowo - 2015 oraz Hotel Fajkier, Lgota Murowana – 2016).

W tym roku polskie miasto po raz pierwszy było gospodarzem Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games. Zawody odbyły się w stolicy dolnego Śląska we Wrocławiu. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w dniu wczorajszym gościło Marcina Przychodnego Prezesa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowe Igrzyska Sportowe Sp. z o.o. na wernisażu wystawy fotograficznej Dariusza Kurowskiego. Wystawę otworzył Tomasz Jagodziński Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki wraz z Ireną Szewińską wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkinią MKOl.

Wernisaż był również okazją do przekazania cennych pamiątek związanych ze Światowymi Igrzyskami Sportowymi przez Pana Marcina Przychodnego. Wśród darów są m.in. medale nagrodowe, maskotki i sprzęt sportowy. Wystawę zdjęć autorstwa Dariusza Kurowskiego oraz towarzyszące jej eksponaty można oglądać w Muzeum do 15 stycznia 2018 r.

Muzeum składa serdeczne podziękowania Pani Izabeli Demczuk z Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o. za pomoc w organizacji wystawy.

Wystawa czynna od 01.12.2017 r do 15.01.2018 r.