Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

Sport przeciw agresji
W dniu 13 grudnia odbył się VIII Finał Ośrodków Opiekuńczo- Wychowawczych w wioślarstwie halowym. Licznie zgromadzona młodzież (ponad 300 osób) uczestniczyła w pasjonującej rywalizacji w trzech wyścigach na specjalnie zsynchronizowanych ergometrach wioślarskich.

W trakcie zawodów zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu Magdaleny Leśniak oraz obejrzeć spektakl przygotowany przez koło teatralne „Niepokorne” Zakładu Poprawczego i Schroniska dla nieletnich w Zawierciu. Nagrody dla zwycięzców w zawodach wręczali m.in. Łukasz Plebiak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości; Dariusz Buza, dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Górski, mistrz świata w triathlonie, na podstawie jego historii życia powstał film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. Muzeum Sportu i Turystyki było jednym ze współorganizatorów imprezy. Wszyscy uczestnicy zawodów zwiedzili naszą ekspozycję stałą „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”.