Wystawa Tomasz Prażmowski - Sportowe Migawki
Tegoroczny sezon wystawowy Muzeum rozpoczęło 25 marca od prezentacji bogatego zbioru fotografii nestora polskiego fotoreportażu sportowego Tomasza Prażmowskiego na ekspozycji pt. „Sportowe migawki”.

Wystawa „Sportowe migawki”, składająca się z 48 wielkoformatowych fotografii, to próba retrospektywnego zaprezentowania znakomitego warsztatu Autora, wyjątkowych wydarzeń oraz wybitnych postaci sportu lat 60. i 70 XX wieku takich jak Irena Szewińska, Waldemar Baszanowski, Kazimierz Górski czy Wojciech Fortuna.

Wystawę otworzyła Aleksandra Czechowicz-Woźniak, wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Wśród gości byli nestorzy polskiego fotoreportażu i dziennikarstwa sportowego: Stefan Grzegorczyk, Janusz Szewiński, Leszek Fidusiewicz, czy Stefan Szczepłek. Gościem specjalnym uroczystości był wybitny trener piłkarski, selekcjoner reprezentacji Polski w latach 1976-1978 Jacek Gmoch. Przybyli także m.in. prof. Wojciech Zabłocki przewodniczący Rady Muzeum, który również był bohaterem zdjęć Tomasza Prażmowskiego oraz Władysław Teofil Bartoszewski.

Wernisaż stał się świetną okazją do wspomnień. Przywoływano najlepsze lata istnienia i pracy dziennikarskiej w tygodnikach „Sportowiec” i „Piłka Nożna”. Zaproszeni goście mogli poznać kulisy pracy fotoreporterskiej Tomasza Prażmowskiego, jego kolegów z redakcji oraz usłyszeć wiele interesujących anegdot z tamtych lat.

Tomasz Prażmowski, wieloletni fotoreporter tygodników „Sportowiec” i „Piłka Nożna” to jeden z najważniejszych darczyńców Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Dzięki jego poświęceniu i dobrej woli w 1998 roku zbiory Muzeum wzbogaciły się o ponad 60 tysięcy negatywów. To dorobek kilkunastoletniej pracy fotoreporterskiej Darczyńcy w dziedzinie dziennikarstwa sportowego.