Arena Jaskółka
Wszyscy znają Niecieczę i okolice z klubu piłkarskiego Bruk Bet Termalica Nieciecza, występującego przez kilka sezonów w ekstraklasie. Warto jednak przyjrzeć się siedzibie regionu aby zrozumieć iż nie jest to miejsce na mapie Polski gdzie sport na najwyższych szczeblach funkcjonuje tylko jako zjawisko jednego ,,wiejskiego" fenomenu zbudowanego rękami prywatnych właścicieli.

Wieś Nieciecza znajduje się w województwie małopolskim, powiat tarnowski, gmina Żabno. Siedzibą powiatu i centrum okolicznego sportu jest Tarnów, oddalony od Niecieczy o około 25 km. Pierwsze skojarzenie, słuszne, związane z Tarnowem to żużel - Unia Tarnów. Jednak oprócz sportu żużlowego miasto może pochwalić się również i innymi osiągnięciami sportowymi. W Tarnowie mieści się oddana do użytku pod koniec 2019 r., w miejsce starej (gdzie w latach 1997-2007 r. występowali  w ekstraklasie koszykarskiej zawodnicy Unii Tarnów) hala widowiskowo-sportowa Arena Jaskółka Tarnów o pojemności całkowitej 4317 miejsc. Miała ona już okazję gościć reprezentację Polski w piłce ręcznej podczas rozgrywanego w dniach 27-29 grudnia 2019 r. Turnieju Czterech Narodów. Na co dzień z hali korzystają występujący w Superlidze piłkarzy ręcznych zawodnicy Grupy Azoty Tarnów. Miasto żyje jednak nie tylko piłką ręczną. W odległości 5 km od Areny Jaskółki swoje mecze w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozgrywa występująca na zapleczu siatkarskiej kobiecej Orlen Ligi Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. Jakby tego było mało prężnie działa również tenis, z mieszczącym się Centrum Tenisowym posiadającym 4 korty na hali oraz 4 odkryte oraz trzema klubami posiadającymi własne korty. Na koniec nie można zapomnieć o tarnowskiej sekcji pływackiej a także lekkoatletycznej. Jak widzimy myśląc Nieciecza, trzeba pamiętać iż nie znajduje się ona w próżni tylko w otoczeniu prężnie działającego sportowego ośrodka, co jednak nie umniejsza sukcesów  ,,małej wioski piłkarskiej".

Autor: Jakub Ozimkiewicz