Polscy kolarze torowi (koszulki z orłem) i szosowi wraz z delegatem na IO w Paryżu, 1924 r. Od lewej: Tomasz Stankiewicz, Jan Łazarski, Józef Lange, Franciszek Szymczyk, Feliks Wojtkiewicz, Wiktor Hoechsman, Roman Garley, Franciszek Kostrzębski, Osvald Muller.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 1924 roku były pierwszymi letnimi igrzyskami w którym Polska wzięła udział. Polska reprezentacja narodowa liczyła 66 zawodników, którzy stratowali w 10 dyscyplinach: boks, jeździectwo, kolarstwo, lekkoatletyka, piłka nożna, szermierka, strzelectwo, wioślarstwo, zapasy, żeglarstwo. Polska wywalczyła dwa medale: srebrny drużynowy w kolarstwie torowym na 4000 m na dochodzenie w składzie Tomasz Stankiewicz, Józef Lange, Franciszek Szymczyk i Jan Łazarski oraz brązowy w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody w jeździectwie zdobyty przez Adama Królikiewicza.

Stojący na zdjęciu obok kolarzy torowych szosowcy drużynowo zajęli 14 miejsce. Jeszcze dalsze miejsca zajmowali indywidualnie w wyścigu ze startu wspólnego.