Dnia 23 stycznia br. wizytę w Muzeum Sportu i Turystyki złożyli ambasador Królestwa Tajlandii, Jego Ekscelencja Bansarn Bunnag oraz prezes fundacji „Polska Przyszłość" Mark Krawczyński wraz z małżonką Ewą Nosarzewską.

W latach 50. XX wieku Mark Krawczyński wyjechał z Polski do Australii, gdzie rozpoczął karierę najpierw jako pianista, a następnie jako architekt. W swoim dorobku ma ponad 80 projektów publicznych i prywatnych, m.in. rozbudowę Muzeum Australii, nadzór odbudowy Sydney Opera House. Po powrocie z emigracji promuje polską kulturę oraz rozwija związki artystyczne i biznesowe pomiędzy naszym krajem a Zachodem.

Goście, wraz z dyrektorem Muzeum Tomaszem Jagodzińskim, z zainteresowaniem zwiedzili ekspozycję stałą Muzeum – „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu", oprowadzani przez kierownika Działu Edukacji i Promocji Michała Puszkarskiego. Złożyli również okolicznościowe wpisy w Księdze Pamiątkowej