3 grudnia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Eugeniusz Grzeszczak. To polski polityk, z wykształcenia magister inżynier rolnik. Senator II i III kadencji, poseł na Sejm. Był również Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a od 2011 roku jest wicemarszałkiem Sejmu VII kadencji.

Nasz Gość najpierw uczestniczył w uroczystościach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów, gdzie podkreślił, że obchody Dnia mają na celu zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami. Ten Dzień – zdaniem E. Grzeszczaka - ma również na celu zwiększenie świadomości z korzyści, jakie wynikają z włączenia osób niepełnosprawnych w różne aspekty naszego życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Korzystając z pobytu w naszym Muzeum, wicemarszałek w towarzystwie dyrektora MSiT Tomasza Jagodzińskiego zwiedził ekspozycję stałą. Wyraził szczególne uznanie dla bogatej kolekcji muzealnej i faktu gromadzenia w zbiorach wielu niezwykle cennych eksponatów z historii polskiego sportu i olimpizmu, jak choćby srebrna patera przekazana przez zwycięzców Pucharu Narodów w jeździectwie, które odbyły się w 1926 roku w Nowym Jorku czy kajak papieża Jana Pawła II.

Nasz gość obejrzał także wystawę czasową „Igrzyska za drutami”, która prezentuje unikatowe pamiątki z igrzysk olimpijskich, które odbywały się w czasie wojny w obozach jenieckich. Będąc pod dużym wrażeniem wykonanych własnoręcznie przez więźniów m.in. dyplomów, znaczków, pucharów i flag z pięcioma kołami olimpijskimi, Pan Marszałek zaproponował pokazanie wystawy w gmachu Sejmu RP.