Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 8 października br. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedzili Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Miasta Białegostoku, Edyta Mozyrska – dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Janusz Kochan – prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl, Andrzej Biliński – Podlaska Rada Olimpijska PKOl oraz Artur Pasko z Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

W towarzystwie Dyrektora Tomasza Jagodzińskiego, zwiedzili ekspozycję stałą „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”. Wizyta związana była z przygotowaniami do budowy nowego Muzeum Sportu w Białymstoku. Nasi Goście wyrazili duże uznanie dla bogatej kolekcji muzealnej, zwracając uwagę na wspaniałą kolekcję pochodni olimpijskich, a w  szczególności na pochodnię z Igrzysk Olimpijskich z Berlina z 1936 r. Wyrazili szczególną aprobatę dla wszelkich działań naszego Muzeum, mających na celu zachowanie pamięci o historii polskiego sportu i olimpizmu.