Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wizyta delegacji Republiki Korei

W dniu 19 stycznia 2018r. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedziła delegacja Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei. Nasi Goście przybyli do Polski w związku z organizacją XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Przewodniczący delegacji An Min Suk wraz z Ambasadorem Korei w Polsce Choi Sung – Joo złożyli wpisy w księdze pamiątkowej Muzeum i przekazali cenny dar – maskotki olimpijskie Zimowych Igrzysk w Pjongczang.

Maskotki przedstawiają zwierzęta zamieszkujące terytorium Azji. Symbolem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu wybrany został biały tygrys o imieniu Soohorang. Słowo Soohorang jest zbitką dwóch koreańskich słów – sooho, oznaczającego ochronę oraz ho-rang-i, czyli tygrys. Soohorang ma być zatem tygrysem, sprawującym ochronę nad przebiegiem zawodów. Obok białego tygrysa, organizatorzy wyróżnili także niedźwiedzia himalajskiego, noszącego imię Bandabi. Niedźwiedź himalajski jest maskotką igrzysk paraolimpijskich.