Wizyta delegacji z Chorwacji
W dniu 28 maja 2018 roku Muzeum Sportu i Turystyki odwiedziła delegacja Ministerstwa Sportu i Turystyki Chorwacji w składzie Ms. Janica Kostelić Sekretarz Stanu, Przewodniczący Centralnego Biura Sportu Rządu Republiki Chorwacji, Mr. Frano Matušić Sekretarz Stanu, Minister Turystyki Rządu Republiki Chorwacji, Dr. sc. Andrea Bekić Ambasador Republiki Chorwacji w RP.

Wizyta jest związana z rosnącą popularnością Chorwacji w Polsce jako wyjątkowego kierunku wyjazdów wakacyjnych. Piękne morze, wyjątkowej klasy zabytki i przyjazne stosunki z mieszkańcami są tym co rokrocznie przyciąga kilka tysięcy polskich turystów nad Adriatyk. Wizyta naszych Gości jest potwierdzeniem doskonałych relacji oraz zaproszeniem dla Chorwackich biur turystycznych do inwestowania w turystykę w Polsce, która również rokrocznie odnotowuje wzrost zainteresowania nasza kulturą, zabytkami i piękna przyrodą ze strony gości z Chorwacji.