Ambasador Peru w MSiT
W dniu 18 lipca br. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził ambasador  Republiki Peru w Polsce - Alberto Salas-Barahona. Dyplomata zwiedził ekspozycję stałą „Dzieje polskiego sportu i olimpizmu” w towarzystwie przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej Iwony Łotysz oraz Marcina Dorosia.

Ambasador był pod wrażeniem pamiątek polskiego sportu zgromadzonych na wystawie stałej, a w szczególności kolekcji medali olimpijskich, prezentowanych w otwartej w ubiegłym roku nowoczesnej gablocie oraz pochodni olimpijskich. Duże wrażenie wywarła na nim także Ściana Chwały Polskiego Olimpizmu. Pan Salas-Barahona wielką uwagą wysłuchał opowieści o historii polskiego sportu. Sam również podzielił się interesującymi faktami dotyczącymi Peru oraz ciekawostkami związanymi ze startami tego kraju w igrzyskach. Na zakończenie wizyty złożył wpis w księdze pamiątkowej Muzeum.