Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W dniu 28 września 2018 roku Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Sportowego (Polish American Sports Association) Paweł Myśliwiec. Mieszkający na co dzień w okolicach Nowego Jorku działacz polonijny to były kajakarz górski, mistrz Polski w slalomie w konkurencji K-1 z 2000 roku. Do rodzinnego kraju przyjechał z Niemiec, gdzie 16 września uczestniczył w niezwykle prestiżowym maratonie w Berlinie.

Prezes PASA z wielkim zainteresowaniem zwiedził ekspozycję stałą Muzeum i z uwagą wysłuchał opowieści o historii polskiego sportu. Z uznaniem wypowiedział się o prezentowanych eksponatach, zwracając szczególną uwagę na gablotę z medalami olimpijskimi. Duże wrażenie wywarła na nim także Ściana Chwały Polskiego Olimpizmu. Na zakończenie wizyty złożył wpis w księdze pamiątkowej Muzeum.