Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

Wizyta przedstawicieli Państw Trójmorza

W dniu 27. września 2018 r. na ekspozycji stałej Muzeum gościliśmy przedstawicieli Państw Trójmorza w związku z odbywającym się trzydniowym Sympozjum Narodowych Towarzystw Olimpijczyków. Spotkanie, zorganizowane przez Prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Pana Mieczysława Nowickiego, zostało poprzedzone podpisaniem umowy o współpracy między Polskim i Węgierskim Komitetem Olimpijskim, co miało miejsce przed Ścianą Chwały Polskiego Sportu. Umowę podpisali Prezesi – Pan Andrzej Kraśnicki oraz Pan Krisztian Kulcsar. Honorowym gościem był Jego Ekscelencja Pan Pal Schmitt (były Prezydent Węgier), obecna była również Jej Ekscelencja Pani Orsolya Zsuzsanna Kovacs – Ambasador Nadzwyczajny Węgier oraz Prezydent Światowej Federacji Olimpijczyków Pan Joel Bouzou. Goście mieli okazję zwiedzić ekspozycję stałą, Muzeum reprezentowała wicedyrektor Aleksandra Czechowicz Woźniak.