Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Złota drużyna koszykarek w MSiT
W dniu 30 maja br. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedziły polskie koszykarki, które w czerwcu 1999 roku zdobyły złoty medal rozgrywanych naszym kraju mistrzostw Europy. Zawodniczkom towarzyszyli m.in.: ówczesny trener reprezentacji Tomasz Herkt, prezes Polskiego Związku Koszykówki w tamtym okresie Kajetan Hądzelek, a także obecny wiceprezes PZKosz  Grzegorz Bachański.

Koszykarki gościły w naszym Muzeum przy okazji spotkania „złotej” drużyny, połączonego z promocją książki pt. „Złote dziewczyny” autorstwa Marka Ceglińskiego, opisującej kulisy przygotowań i tak dla nas udanego turnieju o mistrzostwo Europy. Obejrzały m.in. gablotę poświęconą sportom zespołowym, przy której potem zostało im zrobione pamiątkowe zdjęcie.

MSiT odwiedziło siedem z 12 koszykarek złotej drużyny sprzed dwudziestu lat: Patrycja Czepiec, Joanna Cupryś, Katarzyna Dulnik, Ilona Mądra, Elżbieta Nowak, Krystyna Szymańska-Lara i Dorota Szwichtenberg.