Otyliada 2016
W dniu 9 maja 2016 r. w Muzeum odbyło się spotkanie organizatorów „Otyliady” - nocnego maratonu pływackiego aktywującego całe rodziny.

Zwycięzcą tegorocznego maratonu został Sebastian Karaś, który przepłynął 54,2 km, Karaś nie tylko ustanowił rekord OTYLIADY, ale także rekord Polski w ciągłym pływaniu. Na zakończenie konferencji Sebastian opowiedział o swoim najnowszym projekcie, którym będzie próba przepłynięcia Morza Bałtyckiego z Bornholmu do Kołobrzegu bez wychodzenia z wody.

OTYLIADA – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Dotychczas w Nocnych Maratonach Pływackich organizowanych od 2011r. wzięło udział ponad 8 tys. Polaków. Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014r. OTYLIADA odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Andrzej Kotulecki - pomysłodawcy imprezy przekazał do zbiorów Muzeum pamiątkowe medale, a także maskotkę.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i organizatorom, trzymamy kciuki za powodzenie kolejnej edycji.

Najbliższy IV Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki odbędzie się w nocy z 11 na 12 marca 2017 r.