Wystawa „Nasze dziedzictwo. Jesteśmy dumni z naszej historii”
W sobotę, 21 maja 2016 r., o godzinie 10.00 uroczyście otwarto ekspozycję z okazji 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Wystawa pt. „Nasze dziedzictwo. Jesteśmy dumni z naszej historii” jest częścią obchodów 70-lecia LZS, które zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Przybyłych gości przywitał Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, który po swoim wystąpieniu przekazał głos Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, przewodniczącemu Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS. Po krótkim wprowadzeniu zaproszono zebranych gości do zwiedzania wystawy.

Ekspozycja przygotowana przez Zrzeszenie LZS i Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie prezentuje bogatą historię Ludowych Zespołów Sportowych, przedstawia największe sukcesy i wydarzenia, przybliża sylwetki znakomitych zawodników, trenerów, klubów i działaczy. Dodatkowo można obejrzeć kolekcję Medali LZS z kolekcji dr. Hieronima Czerwieńca, publikacje i czasopisma wydawane przez Zrzeszenie oraz puchary, albumy i inne pamiątki związane z działalnością LZS.

Wystawa będzie czynna w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (parter budynku Centrum Olimpijskiego) do 9 czerwca 2016 r. 

Na wystawie wykorzystano zdjęcia: Tomasza Prażmowskiego znajdujące się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Archiwum Krajowego Zrzeszenia LZS oraz zdjęcia przekazane przez Jana Rozmarynowskiego i Wacława Hurko, Archiwum Rafała Szuberta (fot. z lat 1946-1956), Archiwum Crossu Ostrzeszowskiego, Archiwum Rudolfa Zmarzłego (LZS Folwark), Archiwum LKS Zarzewie Prudnik, Archiwum Sławomira Kindziuka (zdjęcia zawodniczek WLKS Siedlce), Archiwum Ryszarda Bartosiaka (LZS Pogoń Gardeja).