W dniu 5 października 2013r. w hali Com com Zone w Nowej Hucie odbył się IX Turniej Piłkarski Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Krakowa. W zawodach wzięło udział 9 drużyn, w tym 2 z Warszawy.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny podzielone były na dwie grupy i rywalizowały w systemie „każdy z każdym". Ostateczne tabele obu grup, po rozegraniu łącznie 16 spotkań, prezentowały się następująco:

1. Muzeum UJ i Biblioteka Jagiellońska 4 mecze 9 pkt, bramki 7-2
2. Zamek Królewski na Wawelu 4 mecze 9 pkt., bramki 5-4
3. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 4 mecze 6 pkt.
4. Muzeum Galicja i JCC 4 mecze 4 pkt.
5. Muzeum Narodowe w Krakowie 4 mecze 1 pkt

1. Zamek Królewski w Warszawie 3 mecze 6 pkt., bramki 5-2
2. Muzeum Etnograficzne 3 mecze 6 pkt., bramki 4-2
3. Muzeum Archeologiczne 3 mecze 6 pkt., bramki 3-2
4. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 3 mecze 0 pkt., bramki 0-5

W pierwszej fazie zaskoczeniem dla wielu obserwatorów była świetna gra drużyny Muzeum UJ/BJ, która prezentowała znakomitą organizację gry i doskonałe zgranie zawodników.

Niestety słabo zaprezentowały się obie uznane krakowskie ekipy Muzeum Narodowego i Muzeum Historycznego. W pierwszym wyrównanym meczu MHK przegrało z Zamkiem z Warszawy 0-1, następnie z Muzeum Archeologicznym 0-2 (co było chyba największą niespodzianką turnieju) i na koniec z tradycyjnie mocną ekipą Muzeum Etnograficznego również 0-2. Po przerwie obiadowej, sześć najlepszych drużyn przystąpiło do fazy play-off.

Najpierw w ćwierćfinałach Wawel pokonał 2-0 Muzeum Archeologiczne, a Muzeum Sportu aż 3-0 krakowskie Muzeum Etnograficzne. W półfinałach, po wyrównanej walce, Muzeum UJ pokonało Wawel 1-0. W pojedynku drużyn warszawskich Zamek Królewski pokonał po ostrej walce 2-1 Muzeum Sportu. Finały pokazały dominację drużyn warszawskich. Najpierw w meczu o trzecie miejsce, Muzeum Sportu, rozbiło grających od wielu lat w tym samym składzie zawodników z Wawelu 4-0. Wreszcie w wielkim finale Zamek Królewski z Warszawy rozgromił drużynę Muzeum UJ 8-1. Zawodnicy krakowscy najwyraźniej nie wytrzymali kondycyjne trudów całodniowych zawodów. Muzeum Sportu wystąpiło w składzie: Konrad Moniewski, Kamil Siemiradzki, Michał Maliński, Krzysztof Pawlak, Piotr Walewski, Marcin Jasiński, Filip Kosno, Paweł Bednarski.

Puchar zwycięskiej drużynie, po raz pierwszy w historii turnieju nie krakowskiej, wręczyła Pani Prezydent Magdalena Sroka. Nagrodę dla króla strzelców turnieju otrzymał Krzysztof Pawlak z Muzeum Sportu w Warszawie, który strzelił aż 10 goili w 7 meczach.

Wszyscy uczestnicy podkreślali, że zabawa była przednia, a emocji sporo.