W dniu 12 grudnia br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa telewizji Polsat pod hasłem „Wielkie wydarzenie sportowe na antenach Polsatu". Konferencja została pokazana na żywo w kanałach Polsat Sport, Polsat Sport HD i Polsat Sport News.

Podczas konferencji ogłoszony został zakup nowych praw telewizyjnych do pokazywania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 i Mistrzostwach Świata 2018 oraz turnieju finałowego Euro 2016.

Polsat nabył też prawa do dwóch meczów towarzyskich rozgrywanych w terminach FIFA, przy założeniu, że Polska trafi do mniejszej grupy pięciozespołowej - wtedy miałaby mniej meczów o punkty, a zamiast nich dwa sparingi pokazywane przez Polsat.

Przy stole prezydialny zasiedli: Zygmunt Solorz-Żak Przewodniczący Rady Nadzorczej Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat, Dominik Libicki Prezes Zarządu Cyfrowy Polsat S.A, Mirosław Błaszczyk Prezes Zarządu Telewizji Polsat, Zbigniew Boniek Prezes PZPN, Marian Kmita Dyrektor ds. Sportu Telewizja Polsat, Piotr Pykel Wicedyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, konferencję poprowadził Mateusz Borek.