nekrolog 2

Z Padwy nadeszła do kraju bardzo smutna wiadomość, 11 stycznia zmarł tam w wieku niespełna 81 lat Ryszard Zub. To jeden ze znakomitych polskich szermierzy. Wybitny szablista trzykrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (1956, 1960 i 1964), z każdych wracając do kraju z medalem. Był członkiem drużyn, które w Melbourne i Rzymie wywalczyły srebrne medale, a w Tokio brąz. Był także trzykrotnym mistrzem świata, wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju.

Przez ostatnie 46 lat mieszkał we Włoszech, gdzie pracował jako trener z wielkimi sukcesami, sławiąc tam polską myśl szkoleniową. Jeszcze niedawno, 15 października 2014r. brał udział w sentymentalnym spotkaniu uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio (1964). To wtedy do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przekazał swoje olimpijskie trofea.

dyrekcja i pracownicy
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie