W dniu 5 marca 2015 r. odbył się wernisaż wystawy "Private Circus" autorstwa Magdaleny Latosiewicz. Ekspozycję uroczyście otworzyła Aleksandra Czechowicz- Woźniak, Wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki wraz z autorką obrazów.

Wystawa obejmuje ponad 20 najnowszych prac autorki. Ich żywa kolorystyka, różnorodność tematów, wręcz baśniowy klimat i najczęściej przejaskrawiona charakterystyka przedstawionych postaci tworzą dostrzegalny cyrkowy "miszmasz". Tu wszystko jest możliwe, od kozy na monocyklu po uczłowieczonego zająca - fana tytoniu, sadzącego marchewki w rybie. Codzienność niczym arena cyrkowa daje możliwości odgrywania różnych ról w zależności od zaistniałych sytuacji. Po niebie może przepływać ryba z pociskami, a związek małżeński to tango Króla i Damy z talii kart.

Fragmenty życia, konkretne sytuacje i zjawiska są w oryginalny sposób umieszczone na płótnie przy pomocy acrylu. Całość pozwala na przeniesienie się w nadrealistyczny świat sztuki życia, radzenia sobie z dniem codziennym w sposób ironizujący i prześmiewczy. Obrazy Magdaleny Latosiewicz to satyra na rzeczywistość, przedstawiona bez zbędnego nadęcia i pompatyczności. 

Autorka czerpie inspiracje ze wszystkiego co ją otacza, wciąż poszukuje tematów, jednak jej ulubione motywy to kobieta, bajka, czaszka, rogi, lalka... Z tych elementów tworzy mały performance, kameralny, tytułowy "Private Circus" i buduje najczęściej - studium osobowości kobiety. Obserwator może poczuć ten landrynkowy, słodko-gorzki smak. 

          Zachęcamy sympatyków malarstwa Magdaleny Latosiewicz do obejrzenia wystawy, jak również osoby, które jeszcze nie miały przyjemności zetknięcia się z jej twórczością.

Wystawa dostępna dla zwiedzających do końca marca 2015 r. na 4 piętrze budynku Centrum Olimpijskiego.