Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Olsztyn Green Festival 13-14 sierpnia 2016
Już po raz trzeci odbyła się w Olsztynie wspaniała impreza - Olsztyn Green Festival, święto muzyki i „zielonego” zdrowego stylu życia, zorganizowany przez Agorę SA.

Na plaży nad jeziorem Ukiel przygotowano bogaty program różnych aktywności i spotkań dla dzieci i dorosłych, a tematem była natura oraz ekologia. Wśród licznych namiotów z ekowarsztatami, konkursami, quizami i grami planszowymi znalazł się namiot Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z programem edukacyjnym o igrzyskach olimpijskich. W strefie relaksu i edukacji dzieci malowały Viniciusa, maskotkę obecnych Igrzysk Olimpijskich w Rio oraz flagę olimpijską, układały domino o historii sportu i igrzysk olimpijskich oraz grały w memo. Za swoje prace otrzymywały liczne kolorowe nagrody ufundowane przez Muzeum i Polski Komitet Olimpijski.