8 października 2016 w hali Com Com Zone w Nowej Hucie odbył się XII turniej piłkarski muzeów im. Jerzego Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego.

W tegorocznej edycji rozgrywek wzięło udział osiem zespołów: trzy drużyny krakowskie: gospodarz, tj. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Mu-zeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dwie warszawskie: Muzeum Sportu i Turystyki, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum, reprezentacje: Muzeum - Zamku w Łańcucie, Państwo-wego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu i gościnnie drużyna Krakowskiego Biura Festiwalowego. W eliminacjach, prowadzonych w dwóch grupach, zwyciężyli faworyci: w grupie A Muzeum Sportu, w grupie B Zamek w Łańcucie.

W półfinałach zgodnie z przewidywaniami, i bez niespodzianek, Łańcut, po zaciętym poje-dynku, pokonał Muzeum UJ 3-2, a Muzeum Sportu Zamek Królewski 2-0.

W meczu o trzecie miejsce Zamek Królewski wygrał z Muzeum UJ 1-0. W wielkim finale Muzeum Sportu wygrało dość pewnie z Łańcutem 3-0. Tym samym Warszawa potwierdziła hegemonię w krakowskich turniejach, to już trzecie z rzędu zwycięstwo Muzeum Sportu w rozgrywkach o Puchar Prezydenta Krakowa! Muzealnicy z Krakowa w rozgrywkach piłkar-skich znaleźli się w odwrocie.

Zwycięskiej drużynie puchar wręczyła radna miasta Krakowa, pani Teresa Kwiatkowska, a statuetkę najlepszego strzelca, za zdobycie 8 goli w pięciu spotkaniach, odebrał pan Dariusz Kątnik z drużyny Łańcuta.

Ostateczność kolejność w XII Turnieju Piłkarskim Muzeów o Puchar Prezydenta Krakowa wygląda następująco:

1. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
2. Muzeum - Zamek w Łańcucie
3. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
4. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego
5. ex aequo: Muzeum Narodowe w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe
7. Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau.
8. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.