Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Ewa Matuszewska – znana dziennikarka i miłośniczka gór, warszawianka z urodzenia, a zakopianka z wyboru, jak mawiała o sobie. Autorka książek o tematyce górskiej, spośród których najpoczytniejsze to tytuły o Wandzie Rutkiewicz: „Na jednej linie”, „Karawana do marzeń” i ”Uciec jak najwyżej”, a także o Andrzeju Zawadzie – „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady”. W latach 2007-2013 była rzecznikiem prasowym Miasta Zakopane, a od 2011 roku współtworzyła portal Zakopane dla Ciebie.

Od wielu, wielu lat była gościem naszego Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Występowała na nim z prelekcjami o Wandzie oraz czynnie promowała swoje książki. Pisała o górach i naszych filmowych spotkaniach. Zawsze miała uwagi i propozycje odnośnie następnych Przeglądów. Zawsze uśmiechnięta i twórcza, zawsze życzliwa i bardzo koleżeńska. Pełna energii i nowych pomysłów.

Byliśmy umówieni na jubileuszowy, XXV Przegląd w maju tego roku...

Zmarła 28 marca w swoim ukochanym Zakopanem.