Posiedzenie Komisji ds. sportu i turystyki BCC
W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie obradowała 11 maja Komisja ds. sportu i turystyki Business Centre Club. Honorowym gościem spotkania był pierwszy zimowy zdobywca Mt. Everest, Leszek Cichy.

Tematem tego posiedzenia Komisji ds. sportu i turystyki BCC, odbywającego się pod przewodnictwem Tomasza Tyca w dniu otwarcia XXV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, był podbój gór najwyższych. Uczestnicy w toku dyskusji podjęli próbę szerszego spojrzenia na różne aspekty sportu, jakim jest alpinizm, w obliczu wielu tragicznych wydarzeń, które mu towarzyszą.

Honorowym gościem spotkania był pierwszy zimowy zdobywca Mt. Everest Leszek Cichy, który stanął na szczycie najwyższej góry świata 17 lutego 1980 roku wraz z Krzysztofem Wielickim. Słynny himalaista opowiadał o wyprawie sprzed blisko czterech dekad i zaprezentował nagranie rozmowy, którą obaj wspinacze przeprowadzili przez radio po osiągnięciu wierzchołka z kierownikiem wyprawy Andrzejem Zawadą. Leszek Cichy podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami na temat natury alpinizmu i himalaizmu, odpowiadał także na pytania.

Po posiedzeniu członkowie Komisji ds. sportu i turystyki BCC wzięli udział w otwarciu jubileuszowego XXV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz.