Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wystawa fotograficzna "Biało-Czerwoni. Droga do Mundialu 2018"
Z okazji inauguracji Mundialu 2018 w siedzibie Muzeum 14 czerwca br. o godzinie 12:00 odbył się wernisaż wystawy "BIAŁO-CZERWONI Droga do Mundialu 2018". Plenerowa wystawa zdjęć Ryszarda Rogalskiego oraz Łukasza Grochali pozwala przypomnieć sobie najbardziej emocjonujące momenty eliminacji do MŚ 2018.

Przybyłych na wernisaż powitał Tomasz Jagodziński dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, wydarzenie to swoją obecnością zaszczycili patroni honorowi wystawy: Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiej Andriejew oraz Władysław Żmuda - 4-krotny uczestnik Mistrzostw Świata.

Wśród gości wernisażu byli również: były selekcjoner polskiej reprezentacji Henryk Apostel z żoną Elżbietą Panas, Legendarny Prezes polonijnego klubu piłkarskiego American Athletic Club "Eagels" Józef Zyzda, Szef Sprzedaży Skarbnicy Narodowej Andrzej Gruszczyński, Dyrektor Marketingu Adidas Poland Łukasz Palczak, były Ambasador RP w Brazylii Andrzej Braiter z małżonką, złoty medalista olimpijski z Monachium (1972) Jerzy Kraska oraz Przewodniczący Rady Głównej Business Centre Club Andrzej Kubasiewicz.

Podczas wernisażu do zbiorów Muzeum przekazane zostały cenne dary takie jak kolekcja srebrnych monet XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PjongCzang i oficjalna rosyjska moneta okolicznościowa FIFA World Cup 2018 - dary Skarbnicy Narodowej. Na ręce dyrektora muzeum trafiła również oficjalna piłka meczowa Adidas Telstar World Cup 2018 Russia oraz Złoty But dla najlepszego strzelca Ekstraklasy sezonu 2017/2018 - podarowane przez Adidas Poland.

Polska inauguracja FIFA WORLD CUP RUSSIA 2018 w MSiT była świetną okazją do uhonorowania gwiazd polskiej piłki nożnej. Dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński wyróżnił Władysława Żmudę, Jerzego Kraskę oraz Henryka Apostela medalami 65-lecia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Otwarcie wystawy uświetniło estradowe show piłkarskie Andrzeja Rosiewicza.

Wystawę będzie można oglądać do 15 lipca br.