61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza
W Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu; Mieczysław Jachacy, były kolarz i restaurator, dzięki któremu wyścig został reaktywowany i Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum. Konferencję poprowadził Tomasz Jaroński, dziennikarz telewizji Eurosport i komentator wyścigów kolarskich.  Tegoroczna edycja wyścigu odbędzie się w dniach 25 – 28 lipca. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości, na każdym etapie na setnym kilometrze będzie specjalna premia “Niepodległa”. Trzyetapowy wyścig, najstarsza regionalne wieloetapówka w kraju, rozpocznie się krótkim prologiem – jazdą indywidualną na czas na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Zawodnicy będą tam mieli do pokonania okrężną trasę długości 2,3 km, a rywalizacja wyłoni liderów poszczególnych klasyfikacji. Do wyścigu zgłosiło się 20 ekip kolarskich z Polski, Danii, Niemiec, Włoch, Słowacji. Właśnie w barwach słowackiej drużyny – Dukli Trenczyn – zadebiutował w Wyścigu Dookoła Mazowsza w 2009 roku 19-letni wówczas Peter Sagan, późniejszy trzykrotny mistrz świata. Nowością na wyścigu będą koszulki liderów, w tradycyjnych barwach – żółtej, zielonej i fioletowej, ze specjalnym wzorem, którego motywem jest kontur województwa mazowieckiego. Równolegle z wyścigiem głównym zorganizowane zostaną wyścigi dla amatorów i MINI-Mazovia-Tour dla młodszych zawodników w wieku 13-16 lat.

Trasa 61. wyścigu Dookoła Mazowsza
  • prolog – jazda na czas (2,3 km) Warszawa, Służewiec
  • 1. etap – Kozienice (165 km)
  • 2. etap – Grodzisk Mazowiecki (166,5 km)