Sześć Lat Sześć Medali
13 października 2018, w Hali Com Com Zone w Nowej Hucie, odbył się XIV Turniej Piłkarski Muzeów im. J. Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego. W tym roku, osiem drużyn piłkarskich, rywalizowało o zwycięstwo w turnieju, zapewniając kibicom sporo emocji i sportowej rywalizacji.

W pierwszym etapie zawodów rozegrano eliminacje: 

GRUPA A
  1. Muzeum Sportu i Turystyki – 9 pkt.
  2. Zamek Królewski w Warszawie – 6 pkt.
  3. Muzeum Auschwitz - 3 pkt.
  4. Edukatorzy Muzeum Auschwitz – 0 pkt.
GRUPA B
  1. Muzeum Zamek w Łańcucie – 7 pkt. (bramki +8)
  2. Kopalnia Soli w Wieliczce – 7 pkt. (bramki +7)
  3. Krakowskie Biuro Festiwalowe – 3 pkt.
  4. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – 0 pkt.

W półfinale nie obyło się bez emocji. W pierwszym meczu, w którym reprezentanci obu drużyn otrzymali po dwie czerwone kartki, Kopalnia Soli w Wieliczce pokonała Muzeum Sportu i Turystyki 2:1, następnie Muzeum Zamek w Łańcucie zremisował z Zamkiem Królewskim  w Warszawie 2 -2, rozstrzygając zawody w dodatkowych seriach karnych  6:5.

Pojedynek o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy warszawskimi drużynami, z których lepsze okazało się Muzeum Sportu i Turystyki wygrywając 3:0 z Zamkiem Królewskim.

W finałowym meczu, drużyna Kopalni Soli w Wieliczce, debiutująca w krakowskich turniejach, wygrała 2:1 z Muzeum Zamek w Łańcucie, wygrywając tym samym cały turniej.

Puchar zwycięskiej drużynie oraz medale dla trzech najlepszych ekip wręczył zastępca prezydenta Krakowa - profesor Andrzej Kulig.