Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

VI Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury
1 grudnia 2018 r. w hali sportowej Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 odbyła się impreza Mikołajkowa dla dzieci połączona z VI już edycją Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury.

W tym roku w turnieju wystąpiło 16 drużyn, kibice mogli obserwować zmagania m.in.: Muzeum Legii Warszawa, Muzeum Sportu i Turystyki czy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Zorganizowana specjalną strefę zabaw, gdzie dzieci mogły brać udział w zajęciach edukacyjno-sportowych. W trakcie Mistrzostw odbył się turniej dzieci o puchar Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki z udziałem 8 drużyn dziecięcych z rocznika 2009.

Dodatkowo organizowane były konkursy, quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania było ponad 300 nagród. Łowcy autografów w czasie sportowych zmagań mieli okazję spotkać się m.in. z byłymi piłkarzami Legii Warszawa, czwórką Tomaszów: Sokołowskim I, Sokołowskim II, Kiełbowiczem i Jarzębowskim.

Nie lada gratką w 100 – rocznicę odzyskania niepodległości była możliwość obejrzenia wystawy „Gwiazdy Sportu w Niepodległej”.

W tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii wygrało Muzeum Legii Warszawa, dowodzone przez niezastąpionego kustosza Wiktora Bołbę. W zaciętym meczu finałowym po rzutach karnych pokonali 3-2 triumfatora poprzednich pięciu edycji Muzeum Niepodległości. Trzecie miejsce przypadło drużynie Muzeum Sportu i Turystyki. Królem strzelców turnieju został reprezentant MSiT Kamil Bassa, który trafił do bramki przeciwników sześć razy. W turnieju dzieci pierwsze miejsce zajęła drużyna WBS Warszawa, która pokonała w rzutach karnych zespół UKS Wilanowskie Wilki a na ostatnim stopniu podium znalazła się reprezentacja AGAPE Białołęka. Królem strzelców turniej dzieci został Krzysztof Oviedo z dorobkiem pięciu trafień. W nagrodę otrzymał profesjonalny rower górski ufundowany przez markę Tabou.