Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Lato w mieścieZ okazji „Lata w Mieście" Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowało dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Każdy, kto w czasie wakacji, razem z opiekunami, odwiedzi Muzeum, znajdzie okazje do wspólnych zabaw: sprawdzi, czy będzie w stanie podnieść kulę lekkoatletyczną, wystartuje z bloków startowych, zobaczy, jak ciężka jest opona z bolidu Roberta Kubicy.

Podczas spotkania w Muzeum zapraszamy do rozwiązania łamigłówek w postaci kart z krzyżówkami, rebusami, pytaniami, a przy stoliku edukacyjnym będą na Was czekały kolorowanki o tematyce sportowej. Również zapraszamy do zmierzenia się w turnieju piłkarskim przygotowanym przez Warszawski Klub Futbolu Stołowego oraz do zagrania na symulatorze do gry w golfa.

Turniej piłkarzyków
Zbierz kolegów, przyjaciół, przyprowadź rodzinę i rozegraj profesjonalny mecz futbolu stołowego prowadzonego przez trenera z Polskiego Związku Futbolu Stołowego. Przed rozgrywką dowiesz się , gdzie powstała gra i jak się rozwijała, jak wyglądały dawne pojedynki i jak rozgrywane są obecnie, a także nauczysz się techniki strzału i sposobu bronienia. Zapoznasz się również z różnymi ciekawostkami. Dołącz do pasjonujących i pełnych emocji pojedynków!

Koszt: 9 zł od osoby. Bilet obejmuje zajęcia edukacyjne + wstęp na ekspozycje muzealne.
Wielkość grupy: 6-15 osób.
Termin: zajęcia odbywają się w lipcu i sierpniu w środy i piątki w godz. 10.00-14.00.
Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych, rodzin i osób indywidualnych.

Spotkania golfowe
Czy wiemy skąd pochodzi, kto reprezentuje Polskę w zawodach międzynarodowych i jak wiele osób z pierwszych stron gazet zachwyciło się tą dyscypliną? Jest to gra przeznaczona dla osób w każdym wieku, w której króluje postawa fair play. Tajniki gry przybliży Emil Wójcik, zawodowy trener golfa, który zapozna Was z wystawą poświęconą tej tematyce oraz przeprowadzi mini trening, a Wy będziecie mogli spróbować swoich sił na symulatorze golfa.

Wielkość grupy: 6-12 osób
Termin: zajęcia odbywają się w lipcu we wtorki w godz. 11.00-14.00.
Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych, rodzin i osób indywidualnych.

Konkurs rodzinny „Sportowa Warszawa"
Warszawa to miasto, w którym znajduje się wiele miejsc związanych ze sportem, choć nieraz nieco ukrytych i nie zawsze łatwych do znalezienia. Wiążą się one z różnymi dyscyplinami, postaciami współczesnymi i historycznymi. Zachęcamy do rodzinnych poszukiwań takich miejsc. Odwiedźcie je, zróbcie dokumentację fotograficzną, przedstawcie ją w formie pokazu Power Point, dodajcie ciekawe opisy i dostarczcie do Muzeum Sportu i Turystyki na płycie CD. Nagroda główna: ROWER GÓRSKI oraz upominki dla każdej z rodzin.

Termin zgłoszeń: do 25 sierpnia 2013 r.
Finał konkursu: 1 września 2013 r.

Informacja i rezerwacja:
Dział Edukacji i Promocji