Piłkarski zegar odliczający czas do Euro 2012 kolejnym obiektem w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy Tomasz Kucharski przekazał na ręce Tomasza Jagodzińskiego, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie piłkarski zegar, który od 2007 roku odmierzał czas do Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Inicjatorem tego wydarzenia był Bogdan Jeziorski, Radny Dzielnicy Praga Południe, członek Komisji Sportu.

Przekazanie miało miejsce podczas ceremonii wręczania pucharów I Mistrzostw Warszawy Instytucji Kultury, które odbyły się w rocznicę Euro 2012 – 8 czerwca 2013 roku na stadionie Polonii Warszawa. Piłkarski zegar trafił do muzeum, gdzie jako jeden z symboli Mistrzostw Europy znajdzie swoje należyte miejsce.

Od 9 października 2007 roku zegar odliczał czas do rozpoczęcia Euro 2012 przed Urzędem Dzielnicy Praga-Południe.