Do grona zacnych darczyńców Muzeum Sportu i Turystyki dołączył dziennikarz Telewizji Polskiej Maciej Kurzajewski. W dniu 11 marca br. podczas konferencji prasowej w Klubie Olimpijczyka przekazał dyrektorowi Muzeum Tomaszowi Jagodzińskiemu pochodnię z Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004.

Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło projektu, podczas którego Maciej Kurzajewski podejmie próbę dołączenia do elitarnego grona członków Seven Continents Club - klubu niespełna czterystu biegaczy, którzy przebiegli maratony w Europie, Azji, Ameryce Południowej, Ameryce  Północnej, Afryce, Australii i na Antarktydzie.

Pochodnia z Aten będzie dziewiątą w kolekcji Muzeum, wśród której znajdują się pamiątki z Igrzysk Olimpijskich w Berlinie, Moskwie, Seulu, Atlancie, Turynie, Pekinie, Vancouver oraz Londynie.

Dar Macieja Kurzajewskiego, za który serdecznie dziękujemy, ozdobiony jest motywem liścia drzewa oliwnego a wykonany z metalu i drewna.