Dnia 18 stycznia br. w Arenie Ursynów odbył się XIII warszawski Bal Mistrzów Sportu. Podczas imprezy dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Tomasz Jagodziński, otrzymał z rąk prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz list gratulacyjny z okazji 60-lecia działalności placówki.
Poniżej prezentujemy słowa uznania skierowane do Muzeum:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Z okazji pięknego jubileuszu 60-lecia działalności Muzeum Sportu i Turystyki proszę przyjąć wyrazy uznania za wkład, jaki kierowane przez Pana Dyrektora Muzeum wkłada w dokumentowanie i propagowanie historii polskiego sportu.

Państwa placówka jest jednym z najstarszych tego typu muzeów w Europie. Posiada liczną, sięgającą ponad 50 tysięcy eksponatów kolekcję, obrazującą osiągnięcia naszych sportowców – począwszy od sukcesów Haliny Konopackiej na igrzyskach olimpijskich w 1928 roku, po ubiegłoroczne triumfy polskich sportowców podczas igrzysk w Londynie.

Państwa działalność nie ogranicza się do ekspozycji zbiorów. Wykłady i spotkania tematyczne w Muzeum Sportu i Turystyki spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży, seniorów i stanowią doskonałe uzupełnienie programów edukacyjnych.

Muzeum włącza się w ciekawe i ważne dla mieszkańców akcje i projekty, takie jak np.: „Dzień otwarty osób niepełnosprawnych", „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty", Warszawski Piknik Archiwalny, Noc Muzeów czy Lato i Zima w mieście.

Panie Dyrektorze, na pana ręce składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Muzeum za ich wieloletni trud oraz życzenia wspaniałej przyszłości dla tej wyjątkowej placówki promującej ideę olimpizmu wśród warszawiaków i Polaków.

Prezydent m. st. Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz