W dniu 2. grudnia br. w Muzeum Sportu i Turystyki odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej OD TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO DO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO przygotowanej z okazji 140-lecia utworzenia Towarzystwa Tatrzańskiego – pierwszego stowarzyszenia na ziemiach polskich zajmującego się turystyką górską.

Prezentowane 22 plansze pokazują imponującą długoletnią historię Towarzystwa oraz unikalne fotografie i dokumenty. W gablotach można zobaczyć ponad 100-letnie publikacje ze zbiorów Centralnej Biblioteki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie (przewodniki, czasopisma etc.) Wystawa ma przybliżyć działalność dotyczącą wielu dziedzin szeroko rozumianej turystyki: poprzez przewodnictwo, ratownictwo, ochronę przyrody, narciarstwo oraz działalność wydawniczą.

Zaproszonych gości powitał gospodarz, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki, Tomasz Jagodziński, który następnie przekazał głos Prezesowi Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Romanowi Bargiełowi. O przybliżenie treści wystawy został poproszony Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie - Jerzy Kapłon.

W trakcie wernisażu prezes Roman Bargieł przekazał dyrektorowi MSiT Tomaszowi Jagodzińskiemu limitowane wydanie katalogu wystawy.

Wśród zaproszonych osób mieliśmy okazję gościć w naszym Muzeum przedstawicieli Rady Muzeum, przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz liczną delegację PTTK.

Wystawa będzie czynna do 26. stycznia 2014 r.
Serdecznie zapraszamy!