Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 7 lipca 2015 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie zatytułowanej ,,Władysław Byszewski - sportowiec i hodowca” Wystawę otworzyła wicedyrektor MSiT Aleksandra Czechowicz Woźniak oraz zastępca dyrektora MŁiJ Stefan Olech. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili znakomici goście, m.in.: Adam Byszewski - bratanek bohatera wystawy oraz jego biograf, Michał Wierusz-Kowalski, który we współpracy z panem Władysławem w książce „Besson i Demona. Zapiski koniarza” przedstawił jego pasjonującą historię. Na wernisażu gościliśmy również prezesa Polskiego Związku Jeździectwa, Marcina Szczypiorskiego.

Wystawa w blisko 30 fotografiach przybliża niezwykłą postać ikony polskiego jeździectwa i hodowli koni, Władysława Byszewskiego urodzonego w 1922 r., w różnych etapach jego życia, począwszy od dzieciństwa w sielskim majątku rodzinnym w Słupi i pierwszych kroków stawianych w świecie jeździectwa, przez karierę wybitnego, utytułowanego jeźdźca, następnie czołowego hodowcę Polskiej Stadniny Koni „Moszna”, cieszącego się nieprzeciętnymi dokonaniami, aż po role sędziego w międzynarodowych zawodach konnych.

Serdecznie zapraszamy Państwa na tę niezwykle interesującą wystawę, czynną do 23 sierpnia br.