Premiera gry „Znaj Znak – Sport”
W dniu 20 października odbyła się premiera nowej gry, z serii „Znaj Znak”,  wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zostało partnerem merytorycznym tego projektu, w którym większość wykorzystanych materiałów pochodzi ze zbiorów Muzeum. Andrzej Zawistowski, Dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN podkreślił, że należy rozwijać zainteresowanie młodzieży historią na wiele sposobów, w tym używając również języka nowego pokolenia.

W grze „Znaj Znak – Sport” gracze, bawiąc się, poznają historię polskiego sportu w latach 1918 -1945. Doktor hab. Artur Pasko, specjalizujący się w dziejach sportu, wybrał 133 symbole, które przedstawiają tę niezwykłą historię. Dzięki grze można poznać najlepszych sportowców, znaki najważniejszych klubów sportowych, największe rekordy, historię walki w konspiracji i wiele innych ciekawostek historycznych. Składające się na grę 63 karty są prawdziwą skarbnicą wiedzy i sportowych tematów. Fani sportu na pewno nie będą zawiedzeni! Dla dociekliwych IPN przygotował także ilustrowane opracowanie historyczne, które będzie można pobrać ze strony www.pamiec.pl/sport.

Specjalnie na potrzeby „Znaj Znak – Sport” projektant gry, Karol Madaj wprowadził do gry nowe zasady umożliwiające rozgrywkę w gronie od 2 do 8 osób, zapewniając, że mimo nowych zasad gra nie traci nic ze swojego edukacyjnego charakteru, a wiedza nadal sama przychodzi do głowy w trakcie rozgrywki.

  • Liczba graczy: 2-8
  • Wiek: 10+
  • Czas gry: 10 min
  • W pudełku: 63 karty

Gra do nabycia w kasie w siedzibie Muzeum.