Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów
3 grudnia przypadł 24. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów, ustanowiony w 1992 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W obchody włączyło się także Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W siedzibie Muzeum zorganizowano Integracyjny Turniej Boccia, z udziałem trzech zawodników ze ścisłej czołówki krajowej (wszyscy poruszający się na wózkach inwalidzkich) – Łukasza Broszka, Konrada Lipowskiego i Patryka Szuby. Turniej zainaugurował dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński, który rozegrał pokazowy mecz ze zdobywcą Pucharu Polski osób niepełnosprawnych Konradem Lipowskim. Nagrody i trofea sportowe ufundował prezes Stowarzyszenia Razem dla Niepełnosprawnych, Marek Książek.

W sali kinowej wyświetlane były filmy dokumentalne o sporcie paraolimpijskim. Dodatkową atrakcją było spotkanie z zawodnikami uprawiającymi ampfutbol (piłka nożna dla sportowców po jednostronnej amputacji kończyny dolnej). Osoby niepełnosprawne miały możliwość darmowego zwiedzania ekspozycji stałej z przewodnikiem. Muzeum odwiedziło w sumie blisko 300 osób niepełnosprawnych.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Marszałem Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a patronat medialny Polskie Radio i Telewizja Polska.