Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 6 maja 2014 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się promocja książki „Stadion Narodowy Historia Budowy" wydawnictwa BOSZ. Uroczystość poprowadził wybitny dziennikarz i historyk sportu dr Stefan Szczepłek.

„Stadion Narodowy Historia Budowy" to nie tylko doskonały album z unikalnymi fotografiami autorstwa Jerzego Kośnika ale również zbiór ciekawostek i danych technicznych. Ciekawy tekst Janusza Kubickiego został opatrzony wstępem Michela Platiniego.

Album wydawnictwa BOSZ jest kronikarskim zapisem powstania jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie. Wiernie odtwarza chronologię wydarzeń, prezentuje zastosowane technologie i nowatorskie rozwiązania. Jest opowieścią o prawdziwych bohaterach tego przedsięwzięcia – architektach, inżynierach, konstruktorach, budowniczych i innych.