Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 28 lutego w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży z Kajetanem Broniewskim - zdobywcą brązowego medalu olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Kajetan Broniewski ukazał sport jako uniwersalną płaszczyznę rozwoju osobowości młodego człowieka. W takim świetle kultura fizyczna jawi się jako kuźnia charakteru, a sport jako styl życia. Spotkanie to z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wydarzenie to zakończyło tegoroczną edycję akcji „Zima w mieście", która spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. Podczas dwutygodniowych ferii zimowych Muzeum Sportu i Turystyki odwiedziło ponad 850 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane zajęcia muzealne o tematyce zimowej i olimpijskiej, zwłaszcza takie jak: Maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Poznajemy Igrzyska Olimpijskie, Jedziemy na Igrzyska Olimpijskie, Ja kibic, Spotkanie z Olimpijczykiem. Z dużym uznaniem spotkało się również zwiedzanie z przewodnikiem.

W trakcie spotkania Kajetan Broniewski przybliżył wszystkim uczestnikom historię swoich sukcesów olimpijskich w wioślarstwie oraz trudną, wymagającą wielu wyrzeczeń i siły charakteru drogę sportowca do zdobycia medalu olimpijskiego. Atrakcją wystąpienia był również pokaz filmu o Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, dzięki czemu można było śledzić emocjonujące zmagania sportowców sprzed lat. Watro zaznaczyć, że nasz olimpijczyk chętnie dzielił się z dziećmi swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Podkreślał wartość systematycznej pracy, silnej woli, zdolności do poświęceń, które są fundamentem drogi do sukcesu.