Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

Spotkanie z Aleksandrem Lwowem
W dniu 14 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie z wybitnym himalaistą Aleksandrem Lwowem, zdobywcą ośmiotysięczników Manaslu, Lhotse, Czo Oju i Gaszerbrum II.

Aleksander Lwow brał również udział w zimowej wyprawie na Mount Everest, za którą w tym roku otrzymał nagrodę „Kolosa”. Spotkanie z Aleksandrem Lwowem podsumowało 40 lat jego aktywności górskiej oraz było okazją do zadania naszemu gościowi wielu pytań, w tym o wyprawę na Broad Peak z 1988r. Po spotkaniu autor podpisał egzemplarze swojej książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć”. Na zakończenie wieczoru, wiceprezes klubu sportowego Polskie Himalaje Janusz Kalinowski wręczył nagrody klubu za udział w wyprawie trekkingowej dedykowanej w hołdzie Jerzemu Kukuczce