40. rocznica wyprawy na Mount Everest
W dniu 15 lutego w Centrum Olimpijskim odbyła się gala upamiętniająca 40. rocznicę zimowej wyprawy na Mount Everest.

W tym wyjątkowym spotkaniu wzięli udział wybitni Polscy himalaiści oraz ludzie gór. Gośćmi specjalnymi byli Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy jako pierwsi ludzie w historii, zimą 1980 roku stanęli na szczycie Mount Everest. To pierwsze zimowe wejście rozpoczęło całą serię polskich sukcesów w zimowych wyprawach w najwyższe góry świata. W trakcie wieczoru upamiętniono nieżyjącego już organizatora tej wyjątkowej wyprawy, Andrzeja Zawadę. Minutą ciszy upamiętniono również tych, którzy na zawsze zostali w górach.