Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

40. rocznica wyprawy na Mount Everest
W dniu 15 lutego w Centrum Olimpijskim odbyła się gala upamiętniająca 40. rocznicę zimowej wyprawy na Mount Everest.

W tym wyjątkowym spotkaniu wzięli udział wybitni Polscy himalaiści oraz ludzie gór. Gośćmi specjalnymi byli Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy jako pierwsi ludzie w historii, zimą 1980 roku stanęli na szczycie Mount Everest. To pierwsze zimowe wejście rozpoczęło całą serię polskich sukcesów w zimowych wyprawach w najwyższe góry świata. W trakcie wieczoru upamiętniono nieżyjącego już organizatora tej wyjątkowej wyprawy, Andrzeja Zawadę. Minutą ciszy upamiętniono również tych, którzy na zawsze zostali w górach.