Raz, dwa, trzy - Warszawiakiem jesteś Ty!

W tym roku po raz dziesiąty zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Przez okres wakacji od 20 czerwca do 6 września można wziąć udział we wspaniałej, międzymuzealnej grze. Jak co roku będziemy rozwiązywać zagadki, szukać odpowiedzi, słowem zamienimy się w detektywa - odkrywcę warszawskich skarbów. Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, poznacie różne ciekawostki związane z miejscami, przedmiotami, innowacjami i znanymi postaciami stolicy.

Wystarczy wejść na naszą stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, odwiedzić przynajmniej 8 placówek biorących udział w grze, rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i ... odebrać wspaniale nagrody. Wakacje w Warszawie nie muszą być smutne, mamy na to fantastyczny sposób, zapraszamy!

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:

Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Historią, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny,  Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,  Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury im.Eryka Lipńskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Narodowe Centrum Kultury-Galeria Kordegarda, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Zamek Królewski w Warszawie.