XXXVII Memoriał Ireny Szydłowskiej
W dniach 27-28 czerwca br. odbyły się organizowane przez Klub Sportowy Drukarz międzynarodowe zawody łucznicze – XXXVII Memoriał Ireny Szydłowskiej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Zawody zorganizowano w 48. rocznicę zdobycia przez łuczniczkę Drukarza Irenę Szydłowską srebrnego medalu igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

W zawodach rywalizowało aż 193 zawodników i zawodniczek w konkurencjach seniorów, juniorów i kadetów. W konkurencji łuku klasycznego triumfowali Sylwia Zyzańska i Kacper Sierakowski, a w konkurencji łuków bloczkowych zwyciężyli Łukasz Przybylski i Małgorzata Kapusta.

Gościem honorowym wydarzenia był Ryszard Szydłowski, brat srebrnej medalistki z Monachium z 1972 roku, który przekazał Dyrektorowi Muzeum Sportu i Turystyki Sławomirowi Majcherowi rodzinne albumy ze zdjęciami i wycinkami prasowymi dokumentującymi karierę sportową Ireny Szydłowskiej.

W czasie 35. Memoriału w 2018 roku trener Drukarza Paweł Soliński przekazał do zbiorów Muzeum srebrny medal Ireny Szydłowskiej, który można obejrzeć w Galerii Medali Olimpijskich na ekspozycji stałej Muzeum Sportu i Turystyki.