Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

Konferencja prasowa przed XI Memoriałem Kamili Skolimowskiej

W dniu 3 sierpnia 2020 r. w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 11 Memoriał Kamili Skolimowskiej, który rozpocznie się 6 września 2020 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W konferencji wzięli udział między innymi, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Piotr Małachowski i Paweł Fajdek, oraz przedstawiciele sponsorów.  Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy odbędzie się w ramach prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Wstęp na zawody będzie bezpłatny. Udział w imprezie potwierdziło już czworo zagranicznych mistrzów świata. 6 września na Stadionie Śląskim wystąpi Holenderka Dafne Schippers – mistrzyni świata (Londyn 2017) i wicemistrzyni olimpijska (Rio de Janeiro 2016) na 200 m, a także dwaj mistrzowie świata w rzucie dyskiem – Szwed Daniel Stahl (Doha 2019) i Litwin Andrius Gudžius (Londyn 2017) oraz niemiecki oszczepnik Johannes Vetter (Londyn 2017). W Chorzowie zobaczymy też największe polskie gwiazdy. Wystartuje m.in. czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek.