Komunikat

W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

 

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

      nekrolog 2

     Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ARKADEGO BRZEZICKIEGO, który z naszym Muzeum był szczególnie związany nie tylko przez swoje sportowe pasje, liczne dary przekazane do zbiorów, lecz również poprzez osobę Pani dr Marii Morawińskiej-Brzezickiej - pierwszej dyrektorki Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (1952-1978).

      Pan Arkady Brzezicki zmarł w wieku 106 lat w dniu 19. grudnia 2014 r.

     Kilka miesięcy temu mieliśmy wyjątkową okazję wspominać dokonania Pana Arkadego podczas wernisażu wystawy „Igrzyska za drutami”, która przedstawia tematykę igrzysk organizowanych w obozach jenieckich podczas II. wojny światowej. Nasz darczyńca, którego kolekcję prezentujemy na tej wystawie, był ostatnim żyjącym współorganizatorem i uczestnikiem tamtych wydarzeń, co wielokrotnie podkreślano podczas wernisażu.

     Podczas obchodów 60-lecia Muzeum w 2012 roku Panu Arkademu przekazano statuetkę Międzynrodowego Komitetu Olimpijskiego. Mario Pescante, członek MKOl, powiedział wówczas, że należy wspierać każdą inicjatywę mającą na celu upowszechnianie historii igrzysk zorganizowanych w obozach jenieckich, a Arkady Brzezicki zrobił więcej dla olimpizmu niż uznani olimpijczycy.

      Pan Arkady zapowiadał, że przygotowuje się do obchodów stulecia powstania PKOl w 2019 roku…
      Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie oraz bliskim.
      Cześć Jego pamięci.

dyrekcja i pracownicy 
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie